GAZİ'DE İLKYAZ

Bu site Atilla İlkyaz'ın ''Gazi Üniversitesi - Mesleki Resim Yüksek Lisans Öğrencileri'' tarafından kurulmuştur, bir İLK'dir...

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  TakvimTakvim  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

guzel bir baslangic icin " İZMLER SANATI ANLAMAK "

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
mervish

Kadın

MesajKonu: guzel bir baslangic icin " İZMLER SANATI ANLAMAK "   13/6/2011, 10:43

(...İzmler Sanatı Anlamak)
Orjinal isim: ISMS Understanding Art
Stephen Little
Yapı Endüstri Merkezi Yayınları / Resim-Heykel-Mimarlık

...İzmler Sanatı Anlamak, geniş bir yelpazede sanattaki "izm"leri içeriyor. Rönesans "izm"lerinden (Klasikçilik, Hümanizm vb.), Minimalizm ve Gelecekçilik gibi çok daha modern "izm"lere kadar sanat tarihini biçimlendiren bütün önemli akımları tanımak için ideal bir başlangıç.Her akıma ayrılan iki sayfada söz konusu akımla ilgili bir giriş bilgisi, akımın başlıca sanatçıları, bir anahtar sözcük listesi, akımı tanıtan bir metin, akımın özelliklerini yansıtan başlıca yapıtlar ve bir ya da ikisinin fotoğrafı ve tanıtımı, gezilmesi önerilen müzeler/galeriler ve tanıtılan akımla benzerliği ya da bütünüyle karşıtlığı olan öteki akımların listesi yer alıyor....İzmler Sanatı Anlamak sanat yapıtlarını izlemekten, müzeler ve galerilerde dolaşmaktan hoşlananların mutlaka yanlarında bulundurması gereken bir el kitabı.200'ü aşkın renkli fotoğraf bulunuyor.
Kullanıcı profilini gör

guzel bir baslangic icin " İZMLER SANATI ANLAMAK "
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İcerigi görmek icin mesaj yaz![yardım]
» Mod.. olmak için böyle bir forum yapmak mümkünmü??? çok güzel forum
» Daha kalitali hizmet icin uye ol kodu lazim
» Invısıon versıyonuna uygun guzel bir profıl kodu varmı???kilit
» Sitemdeki üye albümü icin mesaj sinirlamasi istiyorum,yardim lütfen...