GAZİ'DE İLKYAZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GAZİ'DE İLKYAZ

Bu site Atilla İlkyaz'ın ''Gazi Üniversitesi - Mesleki Resim Yüksek Lisans Öğrencileri'' tarafından kurulmuştur, bir İLK'dir...

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

TEKNOLOJİ VE SANAT

3 posters
YazarMesaj
gönül gömceli

Kadın

TEKNOLOJİ VE SANAT Empty
MesajKonu: TEKNOLOJİ VE SANAT   TEKNOLOJİ VE SANAT Icon_minitime5/6/2007, 10:30

TEKNOLOJİ VE SANAT Teknol14

TEKNOLOJİ VE SANAT Teknol15

TEKNOLOJİ VE SANAT Teknol16
gozde

Kadın

TEKNOLOJİ VE SANAT Empty
MesajKonu: Biraz daha aktif olalım da site canlansın güncelllllllllllll   TEKNOLOJİ VE SANAT Icon_minitime10/9/2007, 23:36

Idea Arkadaşlar bu siteye üye olduğum günden beri öğrendiğim şeyler bence hiç de güncel değil. Sleep Dışarda koca bir dünya dönüyorken hala birbirimize üzerinden yüz yıl geçmiş sanat akımlarını öğretmeye çalışıyoruz. Gerçekten bunları hala öğrenemediysek öğrenmekde de fayda var yalnız türkiye hakkında dünya hakkında olup bitenler hakkında hiç mi bir fikir sahibi değiliz. Sanki gerçekten sanatla bu kadar içiçe yaşıyormuşuz gibi yapıp günlük sorunlardan yalıtılımış bir sanat tarihi sitesine benzemeye başladı burası. Oysa benim kızdığım okadar çok şey varki sesimizi nasıl duyurucaz haksızlığa uğradığınız veya haksızlığa uğradını düşündüğünüz insanlar yok mu gündemden uzkalaşarak kendini kapatarak yalnızca tarihi tekrar edip onu ezberleyen ve hiç bir konuya dikkat çekemeyecek silik bir topluluk olacağız. Kendi sesimiz duyurup bu platformda ülke içi veya dışı güncel konuları tartışıp artık bir konu yakalmanın zamanı gelmedi mi Sanki dünya çok güzel günlük güneşlik cennet gibi bi yermiş gibi burada tarih sayfalarında sararıp gitmiş sanatçıları veya konuları konuşmak da güzel ama bişeler bulalım ve üzerine gidelim. Yoksa burada sadece kendi kendimizi ağırlayıp duracaz körler sağırlar birbirini ağırlar durumu açıkcası.
Oysa ben durumun hiç de böyle olmadını hergün kantinde okulda bahçede telefonda birer sanatçı adayı olarak toplumu şikayetçi oldumuz konulara nasıl çekiceğimiz konusunda tartışıp dururken burada hiç bunlar gündeme gelmiyor bazı konularda ortak olup en iyi yapabildimizi şeyi yani sergi açarak bu konular hakkında konuştuklarımızı görselleştirebiliriz
lütfen biraz daha aktif olalım da şu site canlansın
mesela bilmiorum sanattan başını alıp ilgilenenleriniz oldumu Türkiye bir seçimden geçti sonuçtan memnun musunuz:D deilseniz sanatçı adayı veya sanatçı olarak ne yapmayı planlıyorsunuz?bom
http://www.sanat1001.blogspot.com
Funda Oruç
Admin
Funda Oruç

Kadın

TEKNOLOJİ VE SANAT Empty
MesajKonu: Geri: TEKNOLOJİ VE SANAT   TEKNOLOJİ VE SANAT Icon_minitime11/9/2007, 01:11

gozde demiş ki:
Idea Arkadaşlar bu siteye üye olduğum günden beri öğrendiğim şeyler bence hiç de güncel değil. Sleep Dışarda koca bir dünya dönüyorken hala birbirimize üzerinden yüz yıl geçmiş sanat akımlarını öğretmeye çalışıyoruz. Gerçekten bunları hala öğrenemediysek öğrenmekde de fayda var yalnız türkiye hakkında dünya hakkında olup bitenler hakkında hiç mi bir fikir sahibi değiliz. Sanki gerçekten sanatla bu kadar içiçe yaşıyormuşuz gibi yapıp günlük sorunlardan yalıtılımış bir sanat tarihi sitesine benzemeye başladı burası. Oysa benim kızdığım okadar çok şey varki sesimizi nasıl duyurucaz haksızlığa uğradığınız veya haksızlığa uğradını düşündüğünüz insanlar yok mu gündemden uzkalaşarak kendini kapatarak yalnızca tarihi tekrar edip onu ezberleyen ve hiç bir konuya dikkat çekemeyecek silik bir topluluk olacağız. Kendi sesimiz duyurup bu platformda ülke içi veya dışı güncel konuları tartışıp artık bir konu yakalmanın zamanı gelmedi mi Sanki dünya çok güzel günlük güneşlik cennet gibi bi yermiş gibi burada tarih sayfalarında sararıp gitmiş sanatçıları veya konuları konuşmak da güzel ama bişeler bulalım ve üzerine gidelim. Yoksa burada sadece kendi kendimizi ağırlayıp duracaz körler sağırlar birbirini ağırlar durumu açıkcası.
Oysa ben durumun hiç de böyle olmadını hergün kantinde okulda bahçede telefonda birer sanatçı adayı olarak toplumu şikayetçi oldumuz konulara nasıl çekiceğimiz konusunda tartışıp dururken burada hiç bunlar gündeme gelmiyor bazı konularda ortak olup en iyi yapabildimizi şeyi yani sergi açarak bu konular hakkında konuştuklarımızı görselleştirebiliriz
lütfen biraz daha aktif olalım da şu site canlansın
mesela bilmiorum sanattan başını alıp ilgilenenleriniz oldumu Türkiye bir seçimden geçti sonuçtan memnun musunuz:D deilseniz sanatçı adayı veya sanatçı olarak ne yapmayı planlıyorsunuz?bom

Eşeltirilerin de çok haklısın, zaten bu sitenin kurulma amacı da tam olarak senin rahatsız olduğun konulardı. Amacımıza ulaşmamız, için üye olan herkesin paylaşımda aktif olması gerekiyor. 3 aylık uzun bir yaz tatili geçirdik hepimiz, belki bu nedenle siteyle çok ilgilenilmedi. Artık tatil bittiğine göre siteye üye olan herkesin aktif olacağını umuyorum.

Üye olan herkes istediği bölümde yeni konu ve başlık açabilme şansına sahip, danışması gereken üst biri yok yani. Onun için bu siteden "üye olan herkes sorumlu". Sitede hangi konuları görmek istiyorsanız uygun bölüme başlık açabilirsin, paylaşmak istediğiniz herşeyi paylaşabilirsiniz.

Eleştirdiğin konular beni de rahatsız etmişti ve öneri sunmuştum:

https://gazideilkyaz.editboard.com/SYTE-YCYN-ELETYRYLER-TAVSYYELER-f19/Chat-Box-t73.htm

https://gazideilkyaz.editboard.com/DYDER-DUYURULAR-f21/AYE-TATYLE-CIKMASIN-t89.htm
kimseden ses çıkmadı.

Umarım sende sadece eleştirip kenara çekilmezsin. Senin ve bütün arkadaşların yeni konu başlıkları açacağını umuyorum... study

TEKNOLOJİ VE SANAT
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MODERN SANAT
» Postmodernizm ve Sanat